nieruchomości Hiszpania

nieruchomości w hiszpanii

Nieruchomości w Hiszpanii - czy warto?

Hiszpania jest obecnie jednym z najbardziej atrakcyjnych inwestycyjnie krajów w Europie południowej. Idealny klimat, słoneczna pogoda, pyszne jedzenie oraz piękne krajobrazy są gwarantem udanego urlopu. Do tego niskie (jak na europejskie standardy) ceny nieruchomości sprawiają, że coraz więcej europejczyków decyduje się zakupić mieszkania bądź domy w Hiszpanii. Dzięki temu, że sezon letni na półwyspie iberyjskim trwa od kwietnia do października. Dobrą pogodą można się cieszyć również w miesiącach powakacyjnych. Dla turystów z Europy północnej jest to ciekawa propozycja na przedłużenie lata i spędzenie czasu na południu Europy.

Inwestycja

Inwestycje w Hiszpanii również z punktu widzenia wynajmu krótkoterminowego są niezwykle opłacalne. Ze względu na to, że okres letni trwa dłużej niż w Polsce (pogoda jest idealna nawet 300 dni w roku), to w sezonie mamy niemal stuprocentowe obłożenie. Realna stopa zwrotu z posiadania takiej nieruchomości jest na poziomie 6-9% w skali roku i powinna zadowolić każdego inwestora.

Zakup nieruchomości w Hiszpanii

Rynek nieruchomości w Hiszpanii jest bardzo rozwinięty. Spora ilość kurortów gwarantuje duży wybór domów, mieszkań, apartamentów, a nawet działek budowlanych. mieszkania w Hiszpanii można znaleźć już w cenie 40-50 tys. Euro. Ta stosunkowo niewielka kwota zachęca do inwestowania coraz to większą liczbę Europejczyków. Najliczniejszą grupą cudzoziemców, którzy dokonują zakupów nieruchomości w Hiszpanii są Brytyjczycy, Skandynawowie oraz Francuzi. Polacy nie dominują w tym zakresie, ale z roku na rok stanowią coraz większy odsetek kupujących. W 2018 roku ilość transakcji zagranicznych na rynku nieruchomości wynosiła aż 13%. Pokazuje to skale zainteresowania, jaką cieszą się apartamenty w Hiszpanii.

Zastanawiasz się nad kupnem nadmorskiej nieruchomości i nie wiesz, który zakątek Europy wybrać? Hiszpania będzie idealnym wyborem. Wspaniała pogoda, piękne krajobrazy, atrakcyjne ceny. Duży wybór nieruchomości. Tanie loty niemal z każdego miejsca w Europie. Posiadanie nieruchomości w Hiszpanii wiąże się z podniesieniem prestiżu. Stanowi też porządne zabezpieczenie finansowe na przyszłość.