nieruchomości Hiszpania

domy hiszpania

Wypoczynek z dala od domu

Rosnące ceny na rynku usług i zmienna pogoda. To właśnie te dwa czynniki powodują, że Polacy zamiast nad Morzem Bałtyckim coraz częściej odpoczywają na południu Europy. Wczasy w miejscu bardziej oddalonym od naszego domu korzystnie wpływają na nasz wypoczynek. Możemy bowiem lepiej odciąć się od wszelkich spraw, a także poznać nowe zwyczaje czy posmakować nowej kuchni. W związku z tym oferty domów w Hiszpanii stają się coraz bardziej interesujące.

W hotelu czy w apartamencie?

Badania wskazują, że rezygnujemy nie tylko z wypoczynku nad Bałtykiem, ale również z nocowania w hotelach i pensjonatach. Małe pokoje hotelowe, skromnie urządzone, bez aneksów kuchennych, bez dodatkowej strefy "dziennej" przegrywają z ofertami wynajmu domów i apartamentów. Okazuje się również, że bardzo często apartamenty w Hiszpanii są tańsze niż wynajęcie pokoju w średniej klasy hotelu. Dodatkowo wynajmujący zyskują więcej przestrzeni oraz całkowitą prywatność. Do dyspozycji zazwyczaj mamy również pralkę, ekspres do kawy czy inne akcesoria AGD, za udostępnienie których hotele mogłyby pobrać sporą opłatę dodatkową. Popularnością cieszą się również luksusowe nieruchomości w Hiszpanii, które swoim wyposażeniem, przestronnością i lokalizacją zostawiają najlepsze hotele daleko w tyle. Dodatkowo zyskać można nieporównywalnie większy komfort.

Oferty domów w Hiszpanii

Oferty tanich linii lotniczych, mnogość połączeń, a także stosunkowo krótki czas na dotarcie do Barcelony, Malagi czy Alicante powoduje, że popularność tego kraju rośnie. Dzięki możliwości pracy zdalnej spora część ludzi decyduje się na wynajęcie domu i pracę z kraju cieplejszego. Szczególnie w okresie kiedy w Polsce panuje mroźna zima. Koszty nie są znaczące, a możliwość nawet krótkiej ucieczki przed zimą jest zdecydowanie kusząca. Domy w Hiszpanii można wynająć zarówno na kilka dni, jak i na dłuższy pobyt. Przed wynajęciem warto sprawdzić nie tylko zdjęcia budynków, ale również lokalizację biorąc pod uwagę sklepy spożywcze oraz ofertę gastronomiczną. Kawiarnia tuż obok domu, serwująca dobrą kawę z słodkimi przekąskami może zapaść nam na długo w pamięci. Z kolei pracujące tam osoby z pewnością opowiedzą nam kilka ciekawostek o regionie.