nieruchomości Hiszpania

domy do wynajęcia Hiszpania

Wynajem krótko i długoterminowy

Hiszpania jest trzecim najpopularniejszym kierunkiem turystycznym na świecie. W związku z tym wielu turystów, zwłaszcza Europejczyków, decyduje się na krótkoterminowy wynajem nieruchomości na czas pobytu. Wielu z nich rozważa również zakup lub długoterminowy wynajem nieruchomości, a w wielu przypadkach nawet na emeryturę w Hiszpanii. W związku z tym w rejonach turystycznych jest wiele ofert wynajmu krótkoterminowego (poniżej 12 miesięcy) i wakacyjnego (poniżej trzech miesięcy). Oto kilka wskazówek, o których warto pamiętać, rozważając domy do wynajęcia Hiszpania. Czy tanie nieruchomości Hiszpania, to dobry wybór?

Domy do wynajęcia Hiszpania na krótszy okres

Domy i mieszkania Alicante mają tendencję do wynajmu długoterminowego. Oba rynki, krótko- i długoterminowy, działają w dość odmienny sposób. Wynajem wakacyjny, który trwa trzy miesiące lub krócej, jest zazwyczaj znacznie droższy niż wynajem długoterminowy (12 miesięcy lub dłużej). Plusem jest jednak to, że mieszkań do wynajęcia jest bardzo dużo, są one w pełni umeblowane. W cenę wliczone są również wszystkie media i inne koszty dodatkowe. Wiele ofert znajduje się na anglojęzycznych stronach internetowych, co sprawia, że łatwo je znaleźć. Nawet jeśli planujesz mieszkać w Hiszpanii przez dłuższy czas, wynajęcie nieruchomości Hiszpania na okres około miesiąca po przyjeździe może ułatwić Ci przeprowadzkę. Może się zdarzyć, że zostaniesz poproszony o wpłacenie zaliczki na poczet wynajmu wakacyjnego. Prawdopodobnie jednak nie będziesz musiał podpisywać umowy. Po zakończeniu okresu wynajmu będziesz musiał opuścić wynajmowany obiekt, chyba że jest on dostępny na dłużej i uzgodnisz ten pobyt z zarządcą lub właścicielem.

Apartamenty Hiszpania - wynajem długoterminowy

Wynajem krótkoterminowy na okres dłuższy niż trzy miesiące oraz wynajem długoterminowy to już inna historia. Najemca zostanie poproszony o wykazanie, że jest w stanie płacić czynsz, a także może zostać poproszony o referencje. Oczekuje się, że najemca wpłaci kaucję w wysokości jedno- lub dwumiesięcznego czynszu. Należy również mieć umowę najmu. W przypadku wynajmu długoterminowego jest to zazwyczaj umowa roczna z możliwością corocznego przedłużenia. Najemca ma prawo przedłużyć ją na okres do pięciu lat, chyba że wynajmujący oświadczy, że zamierza osobiście wprowadzić się w określonym terminie. Apartamenty w Hiszpanii wynajmowane na dłuższy okres mogą być umeblowane lub nieumeblowane. Należy pamiętać, że "umeblowane" może być pojęciem elastycznym. Z kolei "nieumeblowane" może oznaczać, że mieszkanie jest zupełnie nieumeblowane - nawet bez sprzętu AGD.